ویزا ، تورهای داخلی و خارجی ، بلیط هواپیما
 
Teeba Tour
تـیـبـا ســـــــیر
شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری

اندونزی

نام رسمي كشور: جمهوري اندونزي

پايتخت: جاكارتا

زبان: اندونزيايي باهاسا

نوع حكومت: جمهوري چندحزبي با دو مجلس قانون گذاري

مذهب: مسلمان (80درصد) ، كاتوليك رومي(3درصد) ديگر مسيحيان (7درصد) هندو (3درصد)

واحد پول: روپيه اندونزي

جمعيت: بيش از 250 ميليون نفر

مساحت: 440 /919/1كيلو متر مربع


موقعیت جغرافیائی:

این کشور به شکل یک قوس، مشتمل بر هزاران جزیره در طول خط استوا، مانندکالی مانتان، سوماترا، ایریان جایا ، مادورا ، سولاوزی ،جاوه ، بالی و جزایر سوندای کوچک (از جمله لامبارک، فلورس و تیمور) است.

اندونزی، چهارمین کشور پرجمعیت دنیا محسوب می شود و متشکل از 3700 جزیره مي باشد. از این تعداد 3000 جزیره مسکونی است. مردم این کشور در سواحل جزایر و یا در دره ها و بخصوص در جزیره جاوه زندگی کرده و کشاورز می باشند. بیشتر جزایر اندونزی، غیرقابل سکونت هستند. این کشور آب و هوای گرم و استوایي داشته و باران های موسمی ، سبب رونق کشاورزی شده است.

جاوه و همسایه کوچکترش مادورا نزدیک به دو سوم مردم اندونزی را در خود جای داده اند. سلسله جزایر شمالی متشکل ازکالیمانتان (بخش اندونزیایی جزیره بورنئو)، جزایر نامنظم و کوهستانی سولاوسی، سلبس، گوره ملوک، وایریان جایا (بخش غربی گینه نو) مي باشد. بیش از دو سوم این کشور از جنگلهای استوایی بارانی پوشیده شده است.

رودهای مهم اين كشور عبارتند از : کاپواس ، دیگول ، باریتو.

اقتصاد:

اندونزی از نظر مواد معدنی و نفت ، غنی بوده و ثروت فراوانی دارد، بیش از 50% مردم این کشور ازراه کشاورزی امرار معاش می کنند و برنج محصول اصلی این کشور به شمار میرود.

بخش صنعت، بیشتر به فرآورده های مواد معدنی و محصولات کشاورزی میپردازد. اندونزی در دهه 1980 و اوایل دهه1990به رشد اقتصادی بالایی دست یافته است. توریسم، از منابع مهم درآمدهای ارزی اندونزی به شمار می رود. بیشترین صادرات اندونزی به کشورهای آمریکا،  ژاپن، چین و سنگاپور می‌باشد.

اندونزی از لحاظ معدنی کشوری ثروتمند می‌باشد و معادن نفت، گاز طبیعی، قلع، نیکل، زغال سنگ، بوکسیت و مس در این کشور موجود است اما به علت جمعیت زياد، تعداد كثيري از مردم  اين كشور در فقر بسر می برند.

دین :

اين كشور با بيش از 250 ميليون نفر، پرجمعيت ترين كشور اسلامي محسوب مي شود كه بيشترين درصد آن را مسلمانان، سپس مسيحي ها و دو درصد را هندوها و بودايي ها تشكيل مي دهند.

روابط دوجانبه ايران و اندونزي:

روابط ايران و اندونزي تا پيش از انقلاب اسلامي ايران، به علت تحولات داخلي اندونزي داراي نشيب و فرازهایي بوده است. پس از استقلال كامل اندونزي، روابط سياسي دو كشور برقرار و اندونزي در سال 1329 م.  نمايندگي سياسي خود را در ايران تأسيس نمود. سفارت ايران در جاكارتا نيز در سال 1330 در سطح وزير مختار تأسيس گرديد. ولي در همان سال به علت صرفه جويي تعطيل و سفير ايران در هند بعنوان سفير اكرديته در جاكارتا انتخاب شد.  سپس در سال 1334 مجدداً سفارت ايران در جاكارتا افتتاح شد.

روابط دو كشور پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، از روند خوبی برخوردار بوده و در سالهاي اخير گسترش قابل توجهي يافته است.

مقامات دوطرف ، تاکنون در سطوح مختلف با یکدیگر دیدارها و رایزنی های متعددی داشته اند. آخرین بار در آبان 1391 ، رئیس جمهور و وزیرامورخارجه سابق کشورمان برای شرکت در اجلاس بین المللی دموکراسی در شهر بالی به اندونزی سفر و با رئیس جمهور و مقامات آن کشور هم دیدار و گفتگو کردند.

اندونزی در اجلاس سران غیرمتعهدها (شهریور1391 در تهران) در سطح معاون رئیس جمهور شرکت نمود. وزیر امور خارجه اندونزی نیز وی را در این سفر همراهی نمود.

اندونزی اگر چه طی یکسال گذشته در خصوص قطعنامه حقوق بشری علیه کشورمان رأی خود را از منفی به ممتنع تغییر داده بود و یا درخصوص مسائل و تحولات سوریه، مواضع نسبتاً تندی داشت، اما بدنبال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کشورمان، رأی این کشور در خصوص قطعنامه حقوق بشری علیه ج.ا.ا. از ممتنع به منفی (به نفع کشورمان) تغییر پیدا نمود و در ارتباط با مسئله سوریه نیز موضع خویش را تعدیل کرد، به نحوی که از ورود سازمان ملل به منظور حل مسئله سوریه و اتخاذ راه‎ حل‎های سیاسی و دیپلماتیک حمایت نمود.
کاربران حاضر:2
تعداد بازدید:0
Teeba Tour All rights reserved 2016